Your webbrowser is outdated and no longer supported by Microsoft Windows. Please update to a newer browser by downloading one of these free alternatives.

Upfield Gizlilik Ilkeleri

Gizlilik, Upfield için çok ciddi bir konudur. Aşağıdaki beş ilke, gizliliğinize saygı gösterme yaklaşımımızın temelini oluşturmaktadır:

1. Kişisel bilgilerinizi bize vererek bize duyduğunuz güvene değer veriyoruz. Kişisel bilgilerinizi her zaman adil ve bu güvene uygun şekilde kullanacağız.
2. Kişisel bilgilerinizi nasıl kullandığımız konusunda açık bilgi alma hakkınız bulunmaktadır. Topladığımız bilgiler, bunları nasıl kullandığımız, kiminle paylaştığımız ve endişe lerinizin olması durumunda kiminle irtibata geçeceğiniz konusunda size karşı her zaman şeffaf olacağız.
3. Kişisel bilgilerinizin nasıl kullanıldığı konusunda endişeleriniz olması durumunda, bu endişeleri çözüme kavuşturmak için vakit kaybetmeden sizinle işbirliği yapacağız.
4. Bilgilerinizin istismar edilmemesi ve güvenli tutulması için uygun tüm önlemleri alacağız.
5. Geçerli tüm veri koruma yasaları ve yönetmeliklerine uyacağız ve veri koruma yetkilileri ile işbirliği yapacağız. Veri koruma mevzuatının bulunmaması durumunda, veri koruması ile ilgili genel kabul görmüş ilkelere uygun olarak hareket edeceğiz.

UPFIELD GİZLİLİK POLİTİKASI
Son Güncelleme: Aralık 2018

 

Upfield Gizlilik Politikasi

Son Güncelleme: Aralık 2018 Upfield gizliliğinizi korumayı ve kişisel bilgilerinizin korunmasını sağlamayı taahhüt eder. Bu Gizlilik Politikasında topladığımız kişisel bilgi türleri, bunları nasıl kullandığımız, ifşa ettiğimiz ve koruduğumuz açıklanmaktadır.

 • Bu Gizlilik Politikası ne için geçerlidir?
  Bu Gizlilik Politikası, Upfield Grup şirketleri tarafından sundukları hizmetlerle bağlantılı olarak toplanan kişisel bilgiler için geçerlidir. Upfield Grup hakkında daha fazla bilgi için:
  http://upfield.com/. Bu bilgiler, Bakım Hattımız, tüketici çağrı merkezleri, doğrudan pazarlama kampanyaları, çekilişler ve yarışmalar ile offline olarak ve internet sitelerimiz, üçüncü şahıs platformlarındaki markalı sayfalarımız ve Upfield Grup tarafından veya adına işletilen bu tür internet siteleri veya üçüncü şahıs platformları (“Upfield Sites”) üzerinden erişilen veya kullanılan uygulamalar ile online olarak alınan bilgileri de kapsamaktadır. Bu Gizlilik Politikası, geçerli Upfield Sitesinin kullanım hüküm ve koşullarının bir parçasını oluşturmaktadır. Kişisel bilgilerinizin korunmasından sorumlu Upfield Grup şirketi hakkında daha fazla bilgi için, aşağıdaki Gizlilik haklarınız ve irtibata geçilecek kişiye Bu Gizlilik Politikası aşağıdakiler için geçerli değildir:
  Kontrolümüz dışındaki üçüncü şahıs internet siteleri, platformları ve/veya uygulamaları (“Üçüncü Şahıs Siteleri”) tarafından toplanan bilgiler; Upfield Sitelerindeki bağlantılar yoluyla erişim sağladığınız Üçüncü Şahıs Siteleri tarafından toplanan bilgiler veya Sponsoru olduğumuz veya katıldığımız Üçüncü Şahıs Sitelerindeki banner’ler, çekilişler ve diğer reklam veya promosyonlar.
 • Onayınız
  Upfield, sizin onayınız olmadan kişisel bilgilerinizi toplamayacak, kullanmayacak veya ifşa etmeyecektir. Çoğu durumda açık olarak onayınızı soracağız ancak bazı durumlarda eylem ve hareketlerinizden onay verdiğiniz sonucunu çıkarabiliriz. Upfield Sitesini kullanarak, ilgili Upfield Grup şirketinin kişisel bilgilerinizi bu Gizlilik Politikasına uygun olarak toplamasına, kullanmasına ve ifşa etmesine izin vermiş olursunuz. Kişisel bilgilerinizi bu Gizlilik Politikasında ele alınmayan amaçlar için kullanmamız gerektiğinde sizden ek onay isteyebiliriz. Bu onayı vermek zorunda değilsiniz, ancak vermemeniz halinde bazı aktivitelere katılımınız sınırlandırılabilir. Ek onay vermeniz halinde, bu Gizlilik Politikasının koşullarıyla bir aykırılık durumunda söz konusu onayın koşulları geçerli olacaktır. Kişisel bilgilerinizin bu şekilde toplanmasını, kullanılmasını ve ifşa edilmesini kabul etmiyorsanız, lütfen Upfield Sitelerini kullanmayınız veya başka şekillerde Upfield kişisel bilgilerinizi vermeyiniz.
 • Çocuklar
  Upfield Sitelerinin çoğu, yetişkinlerin kullanımına göre tasarlanmış olup, bunu amaçlamaktadır. Herhangi bir Upfield Sitesinin daha genç bir hedef kitleyi amaçlaması halinde, gerekli gördüğümüz veya geçerli veri koruma yasaları ve yönetmeliklerinin gerektirmesi halinde kişisel bilgileri toplamadan önce ebeveyn veya vasinin onayını alacağız (onay gerektiren yaş ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir). Ülkenizde ebeveyn izninin gerekli olduğu yaşın üzerinde bir çocuksanız, anlayıp kabul etmek için bu Gizlilik Politikasının koşullarını ebeveyniniz veya vasinizle birlikte gözden geçirmelisiniz. Onay alınmasını gerektiren bir durumda ebeveyn veya vasinin onayı alınmadan bilgi topladığımızı fark edersek, söz konusu bilgiyi mümkün olan en kısa zamanda sileceğiz. Upfield Sitelerinin belirli kısımlarına erişim ve/veya ödül, örnek veya diğer mükafatları alma hakkı belirli bir yaş ile sınırlı tutulabilir. Kişisel bilgileriniz, yaş doğrulama kontrolleri yapmak ve bu gibi yaş kısıtlamalarını uygulamak için kullanılabilir.
 • Hangi bilgileri toplarız?
  Bu Gizlilik Politikasında “kişisel bilgi” ile kast edilen kimliğinizi ortaya çıkaran bilgi veya bilgilerdir. Bu genelde adınız, adresiniz, ekran adınız, profil resminiz, e-posta adresiniz ve telefon numaranızı içerir, ancak IP adresi, alışveriş alışkanlıkları, tercihler ile hobileriniz ve ilgi alanlarımız gibi yaşam tarzınız veya tercihlerinizle ilgili diğer bilgileri de kapsayabilir. Sizin hakkınızda farklı kaynaklardan kişisel bilgiler edinebiliriz, bunlar: Bize doğrudan verdiğiniz bilgiler ad adres e-posta adresi kullanıcı adı telefon numarası kredi kartı veya diğer ödeme bilgileri yaş doğum tarihi cinsiyet Upfield Sitelerine gönderdiğiniz kullanıcı tarafından oluşturulan içerikler, gönderimler ve diğer içerikler bize gönüllü olarak sağladığınız diğer kişisel bilgiler kullandığınız tarayıcı türüyle ilgili bilgi görüntülediğiniz internet sayfalarına ilişkin ayrıntılar IP adresiniz tıkladığınız köprü bağlantıları kullanıcı adınız, profil resminiz, cinsiyetiniz, ağlarınız veya Üçüncü Şahıs Sitelerini kullanırken paylaştığınız diğer bilgiler (örneğin, Facebook’ta “Beğen” işlevini veya Google+’da +1 özelliğini kullandığınızda) Upfield Sitesine girmeden önce ziyaret ettiğiniz internet siteleri ad adresiniz yaş alışveriş alışkanlıklarınız ohobileriniz ve ilgi alanlarınız gibi yaşam tarzınızla ilgili tercih ve bilgiler yasaların izin verdiği ölçüde, kullanıcıların oluşturduğu içerik, blog’lar ve gönderimler gibi halka açık bilgiler
 • Kişisel bilgilerinizi nasıl kullanırız?
  Kişisel bilgilerinizi: size daha iyi ürünler ve daha iyi bir Upfield Sitesi deneyimi sunmak için kullanabiliriz. Upfield Sitelerinin, ürün ve hizmetlerinin kullanımını değerlendirmek reklamlarımızın, yarışma ve promosyonlarımızın etkililiğini analiz etmek internet sitesi deneyiminizi kişiselleştirmek ve ziyaret saatiniz, daha önce ziyaret edip etmediğiniz ve hangi site tarafından yönlendirildiğiniz gibi internet sitesi aktivitesi istatistiklerini değerlendirmek (kimliği açıklamadan ve toplu olarak) Upfield Sitelerinin kullanımını kolaylaştırmak ve Upfield Siteleri ile ürünlerimizi ilgi alanlarınız ve ihtiyaçlarınıza daha uygun hale getirmek Upfield Sitelerinde ilerideki aktivitelerinizi ve deneyiminizi hızlandırmak, örneğin; bir site kişisel bilgilerinizi verdiğinizi belirleyerek aynı bilgileri ikinci kez istemez IP adresi veya Internet tarayıcısı ya da işletim sistemi gibi Upfield Sitesini görüntülemek için kullandığınız aygıtla ilgili bilgiler toplamak ve Upfield Sitelerinin sizin için en iyi internet deneyimini sunabilmesi amacıyla bunları kişisel bilgilerinizle ilişkilendirmek izin vermeniz halinde veya daha önceden bizden bir ürün veya hizmet talep etmiş olmanız ve iletişimin önceki taleple ilgili veya bağlantılı olması ve geçerli yasalar tarafından belirlenen sürede yapılması kaydıyla ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetlerle ilgili olarak sizinle irtibata geçmek için kullanabiliriz. ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz ürün veya hizmetleri (ilgili üçüncü şahıslarınki de dahil) size önermek yarışma veya promosyonlara katılma fırsatı sunmak bizden talep ettiğiniz ürün veya hizmetleri tedarik etmek için kullanabiliriz. Daha fazla bilgi. katıldığınız yarışma veya promosyonlarla ilgili olarak talep ettiğiniz bilgileri, ürünleri veya örnekleri size göndermek soru veya yorumlarınıza yanıt vermek için kullanabiliriz. Belirli bir amaç için kişisel bilgi topladığımız durumlarda, işle ilgili meşru veya yasal gerekçelerle saklamamız gerekmediği sürece, bilgileri söz konusu amaç için gerekli olandan daha uzun süre tutmayacağız. Bilgilerin yanlışlıkla veya kötü niyetli olarak ortadan kaldırılmasını önlemek amacıyla, bilgileri hizmetlerimizden sildiğimizde, kalan kopyaları sunucularımızdan hemen silmeyiz veya bilgileri yedek sistemlerimizden kaldırmayız.
 • Mobil Mesaj Hizmetleri
  Upfield’den kablosuz veya mobil cihazınıza metin mesajları veya başka türlü mesajlar (kısa mesaj servisi veya SMS, gelişmiş mesaj servisi veya EMS veya multimedya mesaj servisi veya MMS gibi) alabileceğiniz bir hizmeti kullanıma koyabiliriz (“Mobil Mesaj Hizmetleri”). Mobil Mesaj Hizmetlerimizden birine kaydolduğunuzda, Upfield’den bu amaçla verdiğiniz adrese veya cep telefonu numarasına mesaj gönderilmesini kabul etmiş olursunuz (aşağıdaki Gizlilik haklarınız ve irtibata geçmeniz gereken kişiler bölümündeki talimatları izleyerek bu tür mesajları almamayı seçmediğiniz sürece). Bu mesajlar için kablosuz operatörünüzün standart ücretlerinin geçerli olduğunu ve aşağıdaki Gizlilik haklarınız ve irtibata geçmeniz gereken kişiler bölümündeki talimatları izleyerek fikrinizi her zaman değiştirebileceğinizi anlamış bulunuyorsunuz. Ücretler, kablosuz hesap faturanıza yansıtılıyorsa, ilgili ödeme bilgilerinizi sizden alarak operatörünüze verebileceğimizi kabul etmiş bulunuyorsunuz. Mobil Mesaj Hizmetlerine kaydolmak için kullandığınız kablosuz cihazın sahibi veya yetkili kullanıcısı olduğunuzu ve uygulanacak ücretleri onaylama yetkinizin bulunduğunu beyan etmiş oluyorsunuz. Her Mobil Mesaj Hizmetiyle ilgili belirli yaş kısıtlamaları ve diğer koşulları yerine getirmenin yanı sıra, adınız, metin mesajı, kablosuz adres veya cep telefonu numarası gibi kişisel bilgilerinizi kaydetmeniz de gerekebilir. Ayrıca, Mobil Mesaj Hizmetlerini kullandığınız süre boyunca mesajlarınızın tarihini, saatini ve içeriğini de elde edebiliriz. Mobil Mesaj Hizmetleri ile bağlantılı olarak elde ettiğimiz bilgileri, bu Gizlilik Politikasına uygun olarak kullanacağız. Ancak, kablosuz operatörünüz ve diğer hizmet sağlayıcılarının da kablosuz cihaz kullanımınızla ilgili bilgi toplayabileceğini ve bu uygulamaların kendi politikalarına tabi olduğunu unutmayınız. Mobil Mesaj Hizmetlerinin, iletişimleri karmaşık ağlardan iletmek için radyo (ve başka araçlar) kullanan kablosuz sistemler aracılığıyla sağlandığını kabul ediyorsunuz. Mobil Mesaj Hizmeti kullanımınızın gizli veya güvenli olacağını garanti etmiyoruz ve yaşayabileceğiniz herhangi bir gizlilik veya güvenlik eksikliği konusunda sorumluluk kabul etmiyoruz. Durumunuza ve Mobil Mesaj Hizmetlerini kullanım amacınıza en uygun önlemleri ve güvenlik tedbirlerini almak sizin sorumluluğunuzdadır. Ayrıca, teknik sorunları ve/veya hizmetle ilgili şikayetleri belirlemek ve çözümlemek için operatörünüzdeki kablosuz ve/veya cep telefonu hesabınıza da erişim sağlayabiliriz.
 • Kişisel bilgilerinizi kimlerle paylaşırız?
  Genel kural olarak kişisel bilgilerinizi Upfield Grup dışından herhangi biriyle paylaşmayız. Ancak, kişisel bilgilerinizi güvenilir üçüncü şahıslarla paylaşabiliriz. Daha fazla bilgi. reklam kampanyalarımızın ve promosyonlarımızın etkililiğini sağlamak ve analiz etmek amacıyla reklam, pazarlama ve promosyon ajanslarımızla sipariş ettiğiniz bir ürünün teslim edilmesi veya posta servisi gibi size bir ürün veya hizmet sağlaması gereken üçüncü şahıslarla bilgileri ifşa etmemizle ilgili olarak gerekli yasal süreci izlemeleri kaydıyla, yasa yürütme veya hükümet yetkilileriyle sizin onayınıza tabi olmak üzere, ürün ve hizmetleri hakkında size bilgi göndermek isteyen üçüncü şahıslarla Upfield’e veri işleme gibi hizmetler sunan üçüncü şahıslarla Google veya Unica gibi internet analitik aracı sağlayıcılarıyla paylaşabiliriz. Ayrıca kişisel bilgilerinizi, bilgilerin yasal gerekçelerle ifşa edilmesinin gerekli olduğuna inandığımız durumlarda, Upfield Grup dışındaki şirket, kuruluş veya kişilerle de paylaşabiliriz. Upfield Sitelerinin geçerli kullanım koşullarını uygulamak geçerli yasaların olası ihlallerine ilişkin soruşturmalar yürütmek dolandırıcılık ve teknik ya da güvenlikle ilgili zayıflıklara ilişkin tespit, önleme ve koruma faaliyetleri geçerli yasa ve yönetmeliklere uymak, yasal soruşturmalarda işbirliği yapmak ve uygulanabilir hükümet taleplerini yerine getirmek Kişisel bilgilerinizi üçüncü bir şahısla paylaşırsak, söz konusu kişilerin bilgilerinizi güvende tutması, istismara karşı korumak için her türlü makul önlemi alması ve sadece bu Gizlilik Politikası ve geçerli veri koruma yasaları ve yönetmeliklerine uygun olarak kullanmasını sağlamak için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Upfield, işimizin tamamını veya bir kısmını sattığımız kuruluşlar (örneğin, bir markanın satılmasıyla bağlantılı olarak) ya da bir birleşme, konsolidasyon, idare değişikliği, yeniden yapılanma veya işimizin tamamının veya bir kısmının tasfiyesi halleri hariç, kişisel bilgileri satmamaktadır.
 • Kişisel bilgilerin aktarılması
  Kişisel bilgilerinizi sizin adınıza işleyebilmeleri için kişisel bilgilerinizi yaşadığınız ülke dışındaki sunuculara veya başka ülkelerdeki güvenilir üçüncü şahıslara aktarabiliriz. Bir Upfield Sitesini kullanarak veya kişisel bilgilerinizi başka şekilde Upfield’e vererek, bu Gizlilik Politikasının koşulları ve geçerli veri koruma yasaları ve yönetmeliklerine uygun olarak bunu yapmamıza izin vermiş olursunuz. Birçok ülkedeki kişisel bilgilere yönelik yasal korumaların kendi ülkenizdekiyle aynı olmadığını unutmayınız. Kişisel bilgileriniz başka bir ülkedeyken, yasalara uygun olarak mahkemeler, kanun yürütme ve ulusal güvenlik yetkilileri bilgilerinize erişim sağlayabilir. Yasalara uygun bu tür erişim taleplerine tabi olmak üzere, kişisel bilgilerinizi ülkenizin dışında işleyen kişilerin bilgileri korumaya yönelik önlemler alması gerektiği ve sadece Upfield’in talimatları doğrultusunda işleme almak yetkisi olduğu konusunda güvence veriyoruz.
 • işisel bilgilerinizin korunması
  Kişisel bilgilerinizi güvende tutmak için makul tüm önlemleri alıyoruz ve kişisel bilgilerinizi bizim için ele alan veya işleyen üçüncü şahısların da aynısını yapmasını gerektiriyoruz. Yetkisiz erişim, değiştirme veya istismarı önlemek amacıyla kişisel bilgilerinize erişim kısıtlıdır ve sadece bilmesi gereken çalışanlarımıza ve temsilcilerimize izin verilmektedir
 • Gizlilik haklarınız ve irtibata geçilecek kişiler
  Kişisel bilgilerinizin nasıl ele alındığı konusunda sorularınız, yorumlarınız veya endişeleriniz varsa, Upfield Sitesinde sizi bu Gizlilik Politikasına yönlendiren İletişim bağlantısına tıklayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz. Ya da www.Upfield.com adresine gidin, uygun ülkeyi seçin ve İletişim bağlantısına tıklayın. Talebiniz uygun Upfield grup şirketine yönlendirilecektir. Aşağıdakileri bize bildirme hakkınız bulunmaktadır: ileride sizinle irtibata geçmemizi istememek sizin hakkınızda elimizde bulunan kişisel bilgilerin bir kopyasını istemek kayıtlarımızdaki kişisel bilgilerinizi düzeltmemizi, güncellememizi veya silmemizi talep etmek kişisel bilgilerinize ilişkin herhangi bir istismarı bildirmeyi istemek Talebinizi işleme almamıza yardımcı olmak için, lütfen adınızı ve bilgilerinizi eksiksiz olarak veriniz.
 • Gizlilik Politikamızda Yapılacak Değişiklikler
  Bu Gizlilik Politikasını muhtelif zamanlarda Upfield Sitelerinde Gizlilik Politikasının güncel sürümünü yayınlayarak değiştirebiliriz. Önemli değişiklikler hakkında size makul bildirimlerde bulunulacaktır. Kişisel bilgilerinizi nasıl kullandığımız hakkında bilgi sahibi olmak için sık sık ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
 • Diğer Upfield gizlilik politikaları
  Bu Gizlilik Politikasına ek olarak, başka gizlilik koşulları veya politikalarına tabi özel kampanya veya promosyonlar olabilir. Bu tür kampanya veya promosyonlara katılmadan önce, katılmanız halinde uymak zorunda olacağınız ek koşul ve politikaları okumanızı öneririz. Ek gizlilik koşulları veya politikaları size fark edilir biçimde ulaştırılacaktır.